Miilux
HARD FROM EDGE TO EDGE

Innowacyjna technologia pozwalająca na całkowite wyeliminowanie strefy wpływu ciepła

HARD FROM EDGE TO EDGE

Kilka informacji

W społeczności Miilux zagadnienie Hard from Edge to Edge to coś znacznie więcej niż technologia naszego materiału, to pewnego rodzaju motywator do działania i nasz sposób podejścia do każdego zagadnienia – w dziedzinie jakości nie uznajemy kompromisu. Produkowane przez nas komponenty muszą odznaczać się bezkonkurencyjną trwałością i niezawodnością.
Wychodząc naprzeciw stawianym nam wymaganiom, oferujemy naszym odbiorcom elementy wykonywane z najwyższej jakości materiałów Miilux® z zastosowaniem technologii Hard from Edge to Edge. Nasza technologia pozwala całkowicie wyeliminować strefę wpływu ciepła. Hard from Edge to Edge to twardość materiału w całym przekroju i na całej powierzchni.
Strefa wpływu ciepła występuje wszędzie tam, gdzie poprzez wykorzystanie termicznych metod obróbki (cięcie, fazowanie, spawanie) wprowadzamy do materiału energię cieplną. Podgrzanie materiału trudnościeralnego powyżej temperatury 200⁰C rozpoczyna proces utraty jego właściwości fizycznych, a tym samym gwałtowny spadek odporności na ścieranie. Wszystkie elementy produkowane przez nasze Centrum Serwisowe, poddawane są pełnej prefabrykacji przed ostatecznym utwardzeniem. Dzięki temu gwarantujemy, że okres eksploatacji naszych komponentów wykonanych w technologii Hard from Edge to Edge, w porównaniu do elementów powstałych z użyciem metod tradycyjnych, znacząco się wydłuży.
strefa wpływu ciepła

Rysunek 1 Strefa wpływu ciepła w materiale

Rysunek przedstawia element wykonany ze stali trudnościeralnej w oparciu o tradycyjną technologię. Do procesu cięcia i fazowania wykorzystano metody termiczne w postaci palnika plazmowego i acetylotlenowego. Czerwone sekcje stanowią miejsca gdzie właściwości materiału zostały utracone na skutek oddziaływania wysokiej temperatury cięcia. Obszar szary to strefa, która zachowuje swoje pierwotne właściwości. Osłabione obszary zużywają się szybciej, co wymusza konieczność wcześniejszej wymiany elementu na nowy.
hard from edge to edge

Rysunek 2 Technologia Hard from Edge to Edge

Element wykonany ze stali trudnościeralnej Miilux ® w technologii Hard from Edge to Edge. Proces utwardzania przeprowadzany jest dopiero w ostatnim kroku produkcji komponentu, po zakończonej prefabrykacji z wykorzystaniem metod płomieniowych i obróbki mechanicznej. Technologia ta pozwala całkowicie wyeliminować strefę wpływu ciepła, która w znaczący sposób wpływa na czas eksploatacji komponentu. Produkty Miilux® w technologii Hard from Edge to Edge są twarde na całej powierzchni i w całym przekroju.

Podstawowe korzyści wynikające z Technologii Hard from Edge to Edge:

Hard from Edge to Edge w praktyce

Wyzwania są naszą siłą napędową. Nie boimy się testów jakim poddawane są nasze produkty. Jesteśmy pewni jakości naszego materiału oraz przewagi jaką nad rozwiązaniami konkurencji buduje nasza technologia Hard from Edge to Edge.
Niezależne testy, prowadzone u wielu naszych klientów, udowadniają, iż zastępując dotychczasowe rozwiązania stosowane dla lemieszy ładowarek produktem Miilux® w unikalnej technologii Hard from Edge to Edge, znacząco zwiększono efektywność pracy maszyn załadowczych oraz znacznie ograniczono czas przestojów remontowych maszyn.
Komponenty z materiału Miilux® wspieranego technologią Hard from Edge to Edge oferujemy we wszystkich naszych gatunkach i we wszystkich grubościach.
lemiesz miilux

Rysunek 3 Lemiesz produkcji Miilux po ok. 500 mrh

lemiesz konkurencja

Rysunek 4 Lemiesz konkurencji po ok. 500 mrh

rezultat hard from edge to edge

Rysunek 5 Rezultat uzyskany po zastosowaniu technologii Hard from Edge to Edge

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+48 32 777 39 32
biuro@miilux.pl